( اطلاعات حقوقی )
وبلاگ حقوقي سعید معصومی  
لينک دوستان
پيوندهاي روزانه

عدم تعقیب کیفری معتادان پس از ارائه گواهی ترک اعتیاد


اداره کل حقوقی قوه قضاییه در نظریه خود اعلام کرد که معتادان پس از ارائه گواهی ترک اعتیاد از مراکز درمانی قابل تعقیب کیفری نیستند.

به گزارش ایسنا، در این نظریه آمده است: «با توجه به تصریح قسمت اخیر ماده 15 قانون اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر و الحاق موادی به آن معتادانی که مبادرت به درمان خود و ارائه گواهی ترک اعتیاد ننمایند مجرم دانسته و لازمه تعقیب کیفری است بنابراین اگر معتاد پس از مراجعه به مراکز درمانی اعم از اینکه طوعاً مراجعه نماید یا توسط مراجع قضایی معرفی شود پس از درمان و ارائه گواهی مربوط به ترک اعتیاد قابل تعقیب کیفری نیست لذا قاضی پرونده باید نسبت به مختومه کردن پرونده پس از صدور قرار نهایی یا قرار منع پیگرد اقدام نماید.»[ سه شنبه ۶ فروردین۱۳۹۲ ] [ 19:30 ] [ سعید معصومی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

( به نام آنکه هر چه داریم از اوست..)
خدمت اساتید محترم و دوستان گرامی عرض سلام و ادب دارم . این وبلاگ حاوی مطالب به روز و کاربردی حقوقی می باشد . از سروران عزیز خواهشمندم که با ارائه نکته نظرات و پیشنهادات خود بنده را در ارتقائ سطح کیفی این وبلاگ یاری بفرمایند. لازم به توضیح است که هر گونه سوال حقوقی خود را می توانید در بخش نظر دهی وبلاگ ارائه فرمایید یا اگر اینکه مطلب یا سوال خصوصی است دوستان می توانند مطالب خود را به ایمیل خصوصی بنده ارسال نمایند.سعی میشود در سریع ترین زمان ممکن به سوالات عزیزان پاسخگو باشم .آروزی سلامتی و توفیق همه عزیزان را از درگاه ایزد منان خواستارم .

dadrasi.vekalat@gmail.com


مديريت وبلاگ اطلاعات حقوقي
سعيد معصومي
امکانات وب