( اطلاعات حقوقی )
وبلاگ حقوقي سعید معصومی  
لينک دوستان
پيوندهاي روزانه
 


[ شنبه ۵ آذر۱۳۹۰ ] [ 22:29 ] [ سعید معصومی ]
 

دانلود متن و کليد سوالات آزمون تصدي امر قضاوت سال 1390

دریافت کارت شرکت درآزمون کارآموزي کانون وکلاي دادگستري 1390

 

[ چهارشنبه ۲ آذر۱۳۹۰ ] [ 23:8 ] [ سعید معصومی ]
مجلس کلیات طرح لغو استفساریه نحوه پرداخت حقوق مدیران سیاسی را تصویب کردنمایندگان مجلس کلیات طرح لغو استفساریه تبصره ۳ مواد ۷۱ و ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ را تصویب کردند.

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲ آذر) کلیات طرح لغو استفساریه تبصره (۳) مواد ۷۱ و ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب سال ۱۳۸۶ را با ۱۴۰ رای موافق ۳۱ رای مخالف به تصویب رساندند.

روز گذشته در جلسه علنی مجلس نمایندگان دو فوریت این طرح را تصویب کردند. این طرح به منظور شفاف سازی و به دلیل برداشت ناصواب از مصوب اخیر مجلس با عنوان استفساریه تبصره (۳) مواد ۷۱ و ۱۱۷ قانون مدیریت خدمات کشوری شایعه برقراری و پرداخت حقوق مادم العمر برای مقامات سیاسی کشور از جمله نمایندگان، که تاکنون سابقه قانونی نداشته است از جانب برخی نمایندگان از جمله محمدحسن ابوترابی فرد٬ امیدوار رضایی٬ غلامرضا مصباحی مقدم٬ احمد توکلی٬ الیاس نادران٬ محمد دهقانی نقندر٬ مفتح و باهنر مطرح شد.

سید عنایت الله هاشمی در اخطار قانون اساسی با اشاره به اصل ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی گفت: براساس اصل ۱۹ و ۲۰ قانون اساسی همه در برابر قانون و امکانات برابر هستند با لغو این استفساریه٬ بازنشستگان شامل این قانون نمی‌شوند و باز هم عدالت اجرا نمی شود.

رییس مجلس اخطار سیدعنایت الله هاشمی را مردود خواند و گفت: این به معنای بی عدالتی نیست و در نظر داشته باشید دیروز فوریت طرح حذف تبصره ۳ ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری رای نیاورد و این معنای رای نیاوردن کل طرح نیست و ممکن است بعد از بررسی مجدد کمیسیون اجتماعی بر روی این طرح٬ اصلیت طرح در صحن رای بیاورند.

 

یوسف نجفی در اخطار قانون اساسی نیز با اشاره به اصل ۹۷ قانون اساسی گفت: براساس اصل ۹۷ قانون٬ وقتی طرح فوری در دستور کار است اعضای شورای نگهبان باید در مجلس حضور می داشتند اما نیامدند پس طرح این موضوع با توجه به عدم حضور شورای نگهبان از اساس نادرست است لاریجانی این اخطار را مردود اعلام و تاکید کرد: ما از نماینده شورای نگهبان دعوت کردیم تا در جلسه امروز حاضر شود اما عدم حضور نماینده و اعضای شورای نگهبان از طرح موضوع ممانعت نمی کند.

سیدعلی بزرگواری در تذکر خود گفت: براساس ماده ۷۵ آئین نامه داخلی درخصوص وظایف نمایندگی مخالف تبعیضات نمایندگی هستند و بیش از ۸۰ درصد نمایندگان از کلیات این طرح بی اطلاع بودند و باید هیات رئیسه اطلاع رسانی می کرد که نکرد و خود مجلس مقصر است.منبع خبر : وب سايت رسمي مجلس شوراي اسلامي
[ چهارشنبه ۲ آذر۱۳۹۰ ] [ 12:30 ] [ سعید معصومی ]

.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

( به نام آنکه هر چه داریم از اوست..)
خدمت اساتید محترم و دوستان گرامی عرض سلام و ادب دارم . این وبلاگ حاوی مطالب به روز و کاربردی حقوقی می باشد . از سروران عزیز خواهشمندم که با ارائه نکته نظرات و پیشنهادات خود بنده را در ارتقائ سطح کیفی این وبلاگ یاری بفرمایند. لازم به توضیح است که هر گونه سوال حقوقی خود را می توانید در بخش نظر دهی وبلاگ ارائه فرمایید یا اگر اینکه مطلب یا سوال خصوصی است دوستان می توانند مطالب خود را به ایمیل خصوصی بنده ارسال نمایند.سعی میشود در سریع ترین زمان ممکن به سوالات عزیزان پاسخگو باشم .آروزی سلامتی و توفیق همه عزیزان را از درگاه ایزد منان خواستارم .

dadrasi.vekalat@gmail.com


مديريت وبلاگ اطلاعات حقوقي
سعيد معصومي
برچسب‌ها وب
امکانات وب